“Tevhidi Sosyal Düşünce”

Amerikan Aile Birliği (AFA) Perakende Satış Devi Target Firmasını Boykot Etme Çağrısı Yapıyor.

Amerikan firması Target yakın zaman önce erkeklerin mağazalarında kadınlara ait tuvaletleri ve giyinme kabinlerini kullanmalarına izin vereceğini açıklamasının ardından Amerikan Aile Birliği  bu şirketi boykot etme çağrısında bulundu.

Firma web sitesinden yaptığı açıklama ile kendisini şöyle savundu:

“Biz cinsiyet değiştiren çalışanlarımızın ve misafirlerimizin cinsiyet kimliklerine uygun tuvaletleri ya da giyinme kabinlerini kullanmalarına sıcak bakıyoruz… Herkes ait olduğu gibi hissetmeyi hak ediyor.”

Amerikan Aile Birliği ise şu açıklama ile karşı çıkıyor:

“Bu genç kızlar ve kadınlar içerideyken bir erkeğin ‘ben bugün kendimi bir kadın gibi hissediyorum’ diyerek kadınlara ait tuvalete girebileceği anlamına geliyor. Firmanın bu politikası cinsel istismarcılarının kurbanlarına yaklaşma şekli ile bire bir uyumlu. Firmanın erkeklerin kadınlara ait tuvaletleri kullanabileceklerini ilan etmesinden sonra, cinsel istismarcıların nereye gideceklerini düşünüyorsunuz? Açıkça görülmektedir ki firmanın bu yeni ve tehlikeli politikası kızlarımıza ve kadınlarımıza yönelik bir tehdit içermektedir. 1 milyondan fazla insan bizimle aynı fikirde ve firmayı bu politikasından vazgeçene kadar boykot etmeye söz verdi.”

Amerikan Aile Birliği bu açıklamasının ardından sorunun çözümüne yönelik olarak da firmayı kadınlara ve erkeklere ait tuvalet ve giyinme kabinlerine ek olarak eşcinseller için de ayrı bir tuvalet ve giyinme kabini yapmasını öneriyor.

Çeviri Batuhan Selvi

Kaynak https://www.afa.net/action-alerts/sign-the-boycott-target-pledge/

Yazarın Son Makaleleri

Sosyal Ağlarda Paylaş

Twitter Facebook Google+ E-mail

Kategoriler

Son Yazılar